Proiectele CBROM

                                                                                            Sâmbătă, 29 septembrie 2018, asociația noastră a organizat o excursie pentru Andreea și Ionela, cele 2 fete din judetul Ialomita pe care le sprijinim să își continue studiile liceale, prin programul Vreau în clasa a noua, program gestionat de asociația World Vision România.

 

Am vizitat împreună cu fetele Catedrala Mitropolitană Sfântul Spiridon Nou din București, Mănăstirea Comana din Județul Giurgiu, aşezământ ctitorit de Vlad Ţepeş în anul 1461, Muzeul Mănăstirii și Mausoleul Eroilor căzuți în Primul Război Mondial, aflat în curtea mănăstirii. De asemenea, am admirat din fața Mănăstirii Comana frumoasa privelişte către râul Neajlov și ne-am dus în Parcul Natural Comana, unde am luat prânzul și după aceea fetele s-au plimbat cu caiacul in Delta Neajlovului. A fost o zi minunată alături de bursierele noastre!