Haideți să dăm o mâna de ajutor acestei familii! Împreună putem construi o casă

Din octombrie 2021 asociația noastră il susține pe Robert, prin contribuții lunare, pentru a putea achita taxa de cămin. Studentul provine dintr-o familie cu resurse materiale precare și a fost admis al doilea la Facultatea de medicina din Iași, în vara anului 2021.

În anul 2020 am continuat colaborarea cu asociația World Vision România, prin susținerea unui elev de liceu în cadrul programului ”Vreau în clasa a 9-a” cu bursă de studiu lunară și cadouri.

Din februarie 2020 asociația noastră susține prin contribuții lunare doi copii studenți ai unei familii frumoase și numeroase, greu încercată, după moartea tatălui copiilor, părintele Ștefan Zaharescu.

Asociația noastră a susținut taxa de participare a unor copii cu posibilități materiale limitate, în tabăra de dezvoltare personală și consiliere vocațională ”Psyho Kids Camp” organizată la Bran în luna iulie 2020, de Malvina Roșu, consilier vocațional și actrița Roxana Lupu.